Rekonstrukce podlahy

Pokládka podlahy nebude problém: Používáme unikátní desky BOTAMENT TE

Rekonstrukce podlahy může hodně zlepšit, jak na vás určitá místnost působí. Čisté, krásně zarovnané dlaždice jsou synonymem pohodlného a luxusního bydlení. Při pokládce dlažby se nejvíc pozná, zda byla řemeslná práce odvedena dobře, nebo amatérsky.

U některých krytin je pokládka dlaždic skutečným oříškem

Pokládka podlahy je zkrátka náročná. Obzvláště pokud je původní podklad deska z dřevotřísky, OSB, nebo je podklad smíšený, popř. jde o mladý beton. Zejména tyto podklady nejsou ideální, protože často obsahují trhliny a nejsou úplně rovné. Původní podklady navíc musejí být důkladně zbaveny mastnoty, nátěrů, zbytků lepidel a prachu. Při neodborné pokládce dlažby v takovém případě hrozí, že výsledek nebude dobrý a dlažba nebude rovná.

Spolehněte se na naše odborníky. Pokládce nových podlah dobře rozumějí. Vždyť při rekonstrukcích bytů se s podobnými situacemi setkávají pomalu každý týden! Jako jedni z mála dobře rozumíme práci s nerovnými a porézními povrchy. V takové situaci doporučíme a odborně položíme desky dělicí desky BOTAMENT TE.

Starý povrch nejdříve vyrovnáme a pokud si tu podmínky vyžádají, upravíme ho speciálním nátěrem. Poté položíme desky, které jsou velice tenké – jsou vysoké pouhých 6 milimetrů. Užitný prostor místnosti se tedy nijak nezmenší. Jejich úprava na správný tvar je rychlá, stačí k tomu ostrý nůž. A protože při rekonstrukci je pro nás mimo kvality zásadním cílem i rychlost, máme dobrou zprávu. Můžeme vás ubezpečit, že tyto desky máme vždy skladem.

Desky BOTAMENT TE urychlí práci a utlumí kročejový hluk

Desky BOTAMENT TE fungují jako dobrá tepelná izolace i zvuková izolace.

Častým problémem zejména v panelácích, ale i v jiných patrových domech, je kročejový hluk. Ten vytváří klapot bot a podpatků, zvuk televize ale i hádky těch, kdo bydlí o patro výše. Přemisťování kovových židlí nebo dítě, které upouští na zem hračky? Když podlaha není zvukově odizolovaná, čekají obyvatele spodního patra perné chvilky.

Po rekonstrukci, kdy je použita nová dlažba, se situace s hlukem leckdy neúnosně zhorší.

Dělicí desky BOTAMENT TE kročejový zvuk výrazně sníží. Pokud obýváte patrový dům, doporučujeme jejich použití i Vám! Ušetříte nervy těch, kteří žijí pod Vámi. A izolace samozřejmě působí v obou směrech.

Tyto desky utlumí kročejový hluk o 14 decibelů (a přitom snížení hluku o pouhých 10 decibelů již lidé vnímají jako značné ztišení).

Deska byla přezkoušena dle normy EN ISO 140 – 8 a má tak atest státní zkušebny.

Jak rekonstrukce podlahy s deskami BOTAMENT TE proběhne?

1) Podklad důkladně očistíme a zarovnáme nerovnosti. V případě starých prkenné podlahy nebo jiné původní krytiny naneseme speciální nátěr. Případné trhliny odborně uzavřeme.

2) Při atypických dispozicích upravíme velikost a tvar dělicích desek BOTAMENT TE snadno a rychle i přímo na místě. Stačí nůž na koberce – takže se nestane, že by se práce zdržely.

3) Pod dělicí desky naneseme vrstvu tmelu. Druhou vrstvu naneseme nad desky.

4) Na uhlazený tmel opatrně položíme dlažbu.

5) Spáry pečlivě vyspárujeme a celou dlažbu omyjeme.

poptavka