Řešíte otázku bydlení? Nevíte, jestli koupit starší domek a zrekonstruovat ho nebo koupit pozemek a stavět úplně nový?

Na to neexistuje jednoznačná odpověď, záleží na vašem umu, situaci a vašich prostředcích. Staré domy mají bezesporu své kouzlo, u nového domku se určitě tolik nenadřete, ale počáteční investice je poměrně vysoká. Ale na druhou stranu přemýšlejte, zda se vám bude bydlet lépe v domě, který koupíte, a všechno za vás udělají druzí, nebo když si se svou milou či milým vybudujete své hnízdečko holýma rukama.

Dejte ovšem pozor na to, že dlouhodobá a rozsáhlá rekonstrukce bytu a domu sebere nejen hodně peněz, ale i síly. Při takové rekonstrukci váš vztah jistě projde obrovskou zkouškou. Někdy to vydrží a někdy prostě ne. Novostavba je prosté nový dům, všechno může být podle vašich představ, nelimitují vás nosné zdi, půdorys domu ani situovaná okna nebo poloha na pozemku.

Druhá věc je zda dům nechat postavit na klíč nebo svépomocí, opět záleží na vaší zručnosti a šikovnosti. Ti, kteří nepoznají kladívko od šroubováku, by se rozhodně neměli sami pouštět ani do stavby domu, ale ani do rekonstrukce, na vše jsou potřeba odborníci, vždyť ve vašem domě budete trávit většinu času a zřejmě i zbytek života.

poptavka