Kromě vchodových dveří jsou ve většině bytů a domů také interiérové dveře. Existují jejich různé druhy, takže můžete vybírat podle vašich preferencí i prostorových možností. Právě prostorová nedostatečnost vám dělá starosti? Pořiďte si shrnovací dveře.

O shrnovacích dveřích a jejich výhodách

Shrnovací dveře jsou ideálním řešením do menších interiérů, kde není dostatek prostoru na otevírání klasických dveří. Pokud prostor schází i vašemu interiéru, budou pro vás perfektním řešením.

Oceníte u nich i další výhody, především nízkou cenu, ale i širokou variabilitu. Můžete si zvolit koženkové, plastové či dřevěné dveře, prosklené či bez prosklenění. Vyrábí se v různých barvách. Velmi pěkně vypadá plast s imitací dřeva. Samozřejmě se nemusíte spokojit s imitací, ale dřevo je dražší a je u něj náročnější údržba. Plastové a koženkové shrnovací dveře jsou na údržbu naprosto nenáročné. Stačí je otřít vlhkým hadříkem.

Z dalších výhod shrnovacích dveří vás potěší snadná a rychlá instalace bez nepořádku, nehlučná manipulace s nimi, nehrozí jejich zabouchnutí a možná ještě přijde i na další výhody.
Obecně jsou shrnovací dveře oblíbené a nejen v menších prostorách. Je však nutné počítat s jistými omezeními, konkrétně jde o menší zvukovou a tepelnou izolaci.

Další možnosti interiérových dveří

Interiérové dveře jsou rozmanité. Rozlišujeme klasické otočné dveře (levé i pravé), posuvné dveře, otočné v bezfalcovém provedení, kývavé (tzv. “lítačky”), skládací atd.
Kromě typu rozlišujeme interiérové dveře i podle celkového provedení – dveře celoskleněné, palubkové, masivní dřevěné, dýhované, laminované, lakované, s 3D fólií atd.

Shrnovací dveře mají spoustu výhod, pro které jsou oblíbené. A když vám nebudou vyhovovat? Máte na výběr z mnoha dalších typů dveří.

poptavka