Proměňte koupelnu ve své malé relaxační centrum

Dokážete vypnout a na nic nemyslet? Někdy je to těžké, ale zároveň i důležité.
Najdete si svůj způsob relaxace. Nevíte jak? A co takhle si udělat relaxační centrum ve vaší koupelně?

Koupelna jako relaxační centrum

Koupelnové vybavení je mnohé a některé se vyrábí speciálně za účelem maximálního podpoření relaxace. Namítáte, že vaše malá koupelna nenabízí příliš možností kvůli své menší velikosti? Samozřejmě větší koupelny vám poskytnou více možností, ale příjemnou relaxační místnosti si můžete vytvořit i z malé koupelny.

Masážní vana

Hydromasážní vany mají vstřikovací systém s cirkulací vzduchu a tlakové vody. Kromě očisty vám dopřejí také masáž a relaxaci. Hydromasážní vany se liší svým systémem. Můžete si zvolit vodní či perličkovou masáž. Některé masážní vany mají kombinaci obou systémů. Nepřinášejí vám „jen“ relaxaci, ale také mají pozitivní vliv na fyzické zdraví. Pokud se vám do vaší koupelny vana nevejde, můžete jako alternativu zvolit hydromasážní sprchový box.

Infrasauna

Máte velkou koupelnu nebo jiné místo v bytě či domě, kam by se vám hodila sauna? Pokud si zvolíte infrasaunu, nemusí jít o velký prostor. Jsou kompaktní a tím i oblíbené. Výhodou infrasauny od té klasické nejsou jen kompaktnější rozměry, ale také to, že je v ní méně stupňů, a tak se hodí i pro lidi, pro které je klasická sauna ze zdravotních důvodů nevhodná. Nemusíte se však obávat, že by nižší teplota znamenala menší sapovací účinky.

Nezapomeňte na detaily

Zaměřte se v koupelně na vše, co může vaší relaxaci podpořit. Zvolte si správné barvy. Příjemně uklidňuje především modrá či tóny zelené barvy. Ty by se měly objevovat nejen na dlaždičkách, ale i na vybavení – ručníky, doplňky, koupelnová předložka atd.

Důležitá je i harmonie prostoru. V opačném případě by na vás koupelna působila rušivým dojmem, a to by příliš odpočinek nepodporovalo. Proto je důležitá uklizenost koupelny a zároveň by neměla působit „přeplácaným“ dojmem. Nezapomeňte ani na pěnu do koupele, případně voňavou svíčku u vany, zabudované rádio s příjemnou hudbou, masážní pomůcky atd. Naplánujte si rekonstrukci koupelny podle svých představ.

poptavka