Při rekonstrukci koupelny, máte možná svou představu, ale také se můžete nechat inspirovat módními trendy. Velký výběr z moderních modelů máte, i co se týče výběru vany. Jakou vanu si vybrat?

O moderních vanách

Lidé si do svých koupelen mohou pořídit různé vany. Klasické obdélníkové vany si stále najdou své uplatnění, ale v oblibě jsou i další vany – kruhové, rohové, asymetrické atd. Na výběr máte i ohledně materiálu. Nejčastější jsou vany akrylátové, ale také smaltované či litinové. Luxusní jsou skleněné vany a můžeme se setkat i se dřevěnými. Mění se i vzhled moderních van. Stále větší pozornost je věnována designu, a protože existují různé designové možnosti, snadno si vyberete vanu, která svým stylem zapadne do vaší koupelny, ať už je ve stylu tradičním, moderním či retro.

Konkrétní možnosti moderních van

A jakou moderní vanu budete mít vy ve své koupelně? Možností máte dostatek. Uveďme si ty nejvyužívanější:

rohová vana: Vypadá velmi pěkně a především je pohodlná. Můžete v ní provádět nejen očistu, ale i příjemně relaxovat. Dostatek prostoru vám to umožní. Nevýhodou rohových van je, že se hodí jen do větších koupelen. Variantou pro menší koupelny jsou asymetrické rohové vany.

asymetrická vana: Mají různé rozměry a vzhled. Jak jsme si uvedli výše, hodí se i do menších koupelen. Nemusí však jít pouze o rohové vany. Asymetrie je různá. Tyto vany dokážou příjemně ozvláštnit vzhled celé koupelny.

volně stojící vana: Jde o velmi zajímavé vany. Stojí zpravidla na samostatných nožičkách, a tak se nemusí ze stran obkládat. Jedná se o luxusní vany, které ozvláštní celý prostor. Dopřejí vám vysoký komfort a vybírat můžete z různých designových možností. A že některé jsou skutečně velmi zajímavé!

hydromasážní vana: Pokud si chcete ze své koupelny udělat místo relaxace, určitě zvažte možnost hydromasážní vany. Jsou pohodlné, zbaví vás napětí a stresu a příznivý vliv mají i na svaly, pokožku, celkově na imunitní systém atd.

poptavka