Izolační deska, která je tenčí než výtisk novin!

Pokládka dlaždic (keramických krytin) na některé podklady může být náročná a zdlouhavá. Kritické podklady, jako jsou dřevotřískové a OSB desky, smíšené podklady, mladé betony nebo různé potěry s trhlinami, jsou prostě problematické – nejsou rovné, mohou obsahovat trhliny nebo být nestabilní.

Pokud takový podklad doma máte, nezoufejte! Situaci vyřešíme zabudováním dělicích desek BOTAMENT TE. Položeny jsou na starý povrch, který je nejprve vyrovnán, případně pokryt speciálním nátěrem v případě porézního povrchu. S jejich pokládkou máme mnoho zkušeností. Desky jsou velice tenké, pouhých 6 milimetrů vysoké. Užitný prostor místnosti tedy prakticky vůbec nezmenší.

Tyto desky vytvářejí kvalitní tepelnou izolaci. A další dobrá zpráva – máme je vždy skladem.

Kročejový hluk sousedským vztahům neprospívá, dělicí deska ho dokáže snížit

Častým problémem v panelácích, ale i v jiných patrových domech, je kročejový hluk. Ten tvoří nejčastěji klapot bot a podpatků, zvuk televize ale i hádky těch, kdo bydlí o patro výš. Stěhování kovových židlí nebo dětské hračky jsou potom naprostým peklem. Celá situace se často zhorší s tím, jak o patro výš proběhne rekonstrukce. Problém je hlavně s dlažbou – ta majitelům udělá radost, co se ale hluku týče, je to už horší. Dělicí deska kročejový zvuk může výrazně snížit. Velkou komplikací také bývá kročejový hluk, který po položení nové podlahy může velice zesílit. I zde mohou desky BOTAMENT TE pomoci, fungují totiž také jako izolační vrstva proti hluku.

Výrazné snížení hluku

Dělicí deska BOTAMENT TE utlumí kročejový hluk o 14 decibelů – přitom již snížení hluku o 10 decibelů vnímáme jako značné ztišení.
Použitím dělicí desky BOTAMENT TE tedy dokážeme značně snížit kročejový hluk. Deska byla přezkoušena dle normy EN ISO 140 – 8 a má tak atest státní zkušebny. Samozřejmě jsou možné odchylky v závislosti na stavební konstrukci.

Jak rekonstrukce probíhá?

1) Na stará prkna nebo jinou krytinu naneseme speciální nátěr.

2) Délku a tvar dělicích desek BOTAMENT TE lze upravit jednoduše nožem na koberce.

3) Pod i nad dělicí desky naneseme vrstvu tmelu.

4) Na uhlazený tmel položíme dlažbu.

5) Vyspárujeme spáry a dlažbu omyjeme.