Čeho se vyvarovat při zařizování koupelny Na co se vyplatí dát pozor při zařizování nové koupelny?

Cílem každého z nás je mít čistou a dobře vypadající koupelnu. Voda, vlhkost a umělé osvětlení však nám však může naši práci značně zkomplikovat. Čemu se vyhnout, když se rozhodujete o tom, jak bude Vaše koupelna vypadat? Toto jsou ty největší omyly, kterých je třeba se vyvarovat.

Žlutý nátěr stěn (a některé další barvy)

Při vybírání barev do koupelny mějte na paměti, že barvy budou působit více intenzivně než v ostatních místnostech. To platí zvláště tehdy, když se ve své koupelně musíte spolehnout na umělé osvětlení. V malém prostoru totiž jeho účinky ještě znásobí zrcadla. Barvy stěn proto budou leckdy působit mnohem výrazněji, než byste na začátku čekali. I tlumená žlutá může nakonec působit velmi rušivě. Abyste měli jistotu, že barva bude správná, je dobré použít barvu tlumenou s nádechem zelené nebo modré. Díky nim se budete navíc cítit jako v lázních.

Krytina podlahy

Laminát je laciný a vypadá dobře, s vodou se však většinou snáší špatně. Voda zateče pod povrch a může s podlahou zahýbat. Radši sáhněte po linoleu, které je také finančně dostupné a výběr je, co se týče vzhledu, bohatý.
Na koberec můžete samozřejmě rovnou zapomenout. Nejenže jsou zde problémy s vlhkostí, ale v koupelně vám posléze můžou začít bujet plísně. Když už se bez koberce neobejdete, vyberte si nějakou načechranou předložku nebo rohoži, kterou můžete pravidelně prát. Koupelnu tak můžete barevně oživit.

A co můžeme říct o porcelánu a keramice v koupelně? Čím více se dlaždice leskne, tím více bude klouzat poté, co se namočí. Myslete na to a otestujte si, jak moc bude klouzat ten povrch, který vás svým vzhledem zaujal.